Postępowanie umorzono. Rozbiórka zapory ruszy później
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Postępowanie umorzono. Rozbiórka zapory ruszy później

Nowe informacje ws. felernego zbiornika w Wilkowicach. Jak potwierdziliśmy w prokuraturze w Bielsku-Białej, umorzono postępowanie w tej sprawie. Przesunięto też termin rozpoczęcia rozbiórki.Zaczynając od prokuratorskiego postępowania to udało nam się dowiedzieć, że rzeczywiście zostało umorzone. Prowadzone było w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. Decyzja o umorzeniu postępowania argumentowana jest tym, że nie stwierdzono znamion przestępstwa. Rzeczniczka prokuratury przekazała nam, że nie wpłynęło też zażalenie na taką decyzję

Co do samej rozbiórki zbiornika, to miała się rozpocząć w tym miesiącu. Tak się jednak nie stanie. Prace przy demontażu ruszą w grudniu. - Zbiornik został już zabezpieczony i nie stanowi ryzyka dla mieszkańców poniżej zbiornika, a stało się to za sprawą wykonanych przez nas dodatkowych otworów upustowych - zapewnia Linda Hofman z RZGW, PGW "Wody Polskie". Rozbiórka zapory ma się zakończyć najpóźniej w listopadzie 2021 roku.
 
Wiadomo, że od decyzji nakazowej Śląskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - dotyczącej rozbiórki zapory - odwołała się gmina Wilkowice.
 
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wspominanie, umorzone postępowanie w prokuraturze w Bielsku-Białej, nie jest jedynym jakie wszczęto ws. zbiornika na Wilkówce.
 
Przypomnijmy, że w maju po ulewnych opadach deszczu z rejonu zbiornika ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców, bo istniało ryzyko, że obiekt nie wytrzyma naporu wody. W koronie zbiornika zlokalizowano wtedy przeciek.
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: