Pościg za złodziejem ulicami miastaAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Pościg za złodziejem ulicami miasta

Akcja jak z filmu rozgrywała się wczoraj na ulicach Bielska-Białej. Kradzież, policyjny pościg i atak na mundurowych.Kradzież samochodu, ucieczka przed policją i wreszcie atak na mundurowych - 27-letni bielszczanin nieźle narozrabiał i to nie po raz pierwszy. Najpierw ukradł volkswagena, którego właściciel na chwilę zostawił na ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Wykorzystał moment i odjechał z piskiem opon. Dyżurny natychmiast przekazał informację o kradzieży wszystkim patrolom w mieście. Już po chwili policjanci z drogówki ruszyli w pościg za uciekinierem. Sprawca jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

Przy skrzyżowaniu ul. Sempołowskiej i Dworkowej policjanci zajechali mu drogę, ale i to nie powstrzymało złodzieja. Szarpał się i wyrywał, usiłując uciec pieszo. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Ponieważ nadal zachowywał się agresywnie i próbował się okaleczać objęto go szczególnym nadzorem, a na jego głowę nałożono specjalny kask ochronny.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Pobrano od niego krew do dalszej analizy. Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty. W przeszłości był już karany. W więzieniu spędził blisko 7 lat swojego życia. Za obecne przestępstwa grozi mu kolejne 5 lat za kratami.Zobacz inne wiadomości tego autora: