Ponad 500 miejsc pracy czeka
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ponad 500 miejsc pracy czeka

Powiało optymizmem na rynku pracy. Stopa bezrobocia minimalnie wzrosła, ale w Bielsku-Białej i powiecie bielskim pojawiło się więcej miejsc pracy.W Bielsku-Białej na koniec czerwca zanotowano bezrobocie na poziomie 2,4%, a w powiecie bielskim 4,2%. To oznacza, że w stosunku do maja stopa bezrobocia w mieście wzrosła o 0,1%, a w powiecie o 0,3%. Wyższe bezrobocie jest jednak w całym województwie śląskim oraz w kraju.

Najważniejsza informacja, która napawa optymizmem, jest taka, że w czerwcu do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej nie wpłynęły zawiadomienia dotyczące zwolnień grupowych.

Zgłoszono natomiast 520 wolnych miejsc pracy, a więc o prawie 150 więcej niż w miesiącu poprzednim. Wśród nich są również propozycje zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych.

Najwięcej – ponad 300 ofert pracy czeka na osoby z wykształceniem podstawowym. Poszukiwany jest m.in. operator maszyn, kierowca samochodu dostawczego czy portier.
W propozycjach pracy mogą przebierać również osoby z wykształceniem zawodowym. Potrzebni są fachowcy, tacy jak: krawcowa, sprzedawca, elektryk, mechanik samochody czy kucharz.


Zobacz inne wiadomości tego autora: