Pomoc potrzebna bardziej niż kiedykolwiek
fot. Szlachetna Paczka
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Pomoc potrzebna bardziej niż kiedykolwiek

Już od 20 lat idea wspólnego pomagania łączy ludzi i obdarowuje również darczyńców.Otwarciem tzw. Bazy Rodzin rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Darczyńcą przygotowującym paczkę może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować dedykowaną pomoc. 

W związku z sytuacją w kraju opanowanym przez koronawirusa, akcję zdecydowanie trudniej przeprowadzić. Ilość rodzin zgłoszona jest wyższa. Część osób została mocno dotknięta epidemią. Odzew jest naprawdę wspaniały. Zgłoszone rodziny błyskawicznie znikają z listy potrzebujących.

Mówi Sylwia Glońska, koordynator z rejonu (Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Wilkowice, Szczyrk). Posłuchaj.

W przeciągu 24 godzin z listy potrzebujących (prawie 100 rodzin w powiecie żywieckim), obdarowane zostały wszystkie zgłoszone.

Anna Pawełek lider "Szlachetnej paczki" w powiecie żywieckim. Posłuchaj.

W tym roku będzie inaczej, zabraknie wspólnych posiłków, przytulań, uścisków dłoni...
Potrzebujący otrzymają jednak nie tylko pomoc materialną. Szlachetna Paczka to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Zaangażowanie darczyńców zmienia los potrzebujących – ale również ich samych. Czytając historie rodzin paczkowych, zaczynamy inaczej patrzeć na to, co mamy. Dostrzegamy, że mimo codziennych trudności mamy też wiele szczęścia i że warto się tym szczęściem dzielić, zwłaszcza z tymi, którzy mają go mniej.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: