Pomagają kierowcom, gdy rozładuje się akumulator
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Pomagają kierowcom, gdy rozładuje się akumulator

Zima pod względem temperatury w tym sezonie wyjątkowo łaskawa. Mróz ściska jedynie w nocy, ale są kierowcy w naszym regionie, którzy przed wyjazdem do pracy napotykają na niespodziankę. Rozładowany akumulator skutecznie potrafi zepsuć poranek...Tak to już z nami jest, że z wymianą akumulatora czekamy do samego końca. Skutkuje to niespodziankami szczególnie przy niskich temperaturach. Bielszczanie, jeśli akumulator odmówił Wam posłuszeństwa to możecie liczyć na straż miejską. Gwarantujemy, że pomogą. Mają urządzenie rozruchowe - i co najważniejsze - wiedzę.

Jak przypomina Sebastian Kufel, kierownik referatu ds. ochrony środowiska i profilaktyki, to kolejny rok gdy straż miejska pomaga mieszkańcom Bielska-Białej w uruchomieniu pojazdu. Z doświadczenia naszego rozmówcy wynika, że najwięcej takich zgłoszeń jest o poranku. Posłuchaj.

W takim przypadku wezwanie pomocy straży miejskiej jest proste. Wystarczy wybrać na telefonie nr 986 i podać lokalizację, z której nie możemy odjechać. Może się zdarzyć, że po mroźnej nocy będziemy musieli czekać, bo więcej kierowców będzie miało taki sam kłopot jak my. Od października do końca roku strażnicy miejscy z Bielska-Białej pomagali w 33 takich przypadkach.

Akumulator - podobnie jak małe baterie używane w domu - jest produktem niebezpiecznym dla środowiska i nie może być wyrzucany do pojemnika na odpady. Przy zakupie nowego należy sprzedawcy oddać stary lub zawieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów.

fot. SM w Bielsku-Białej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: