Policjanci powrócą do zdrowiaIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Policjanci powrócą do zdrowia

Policjanci masowo chorowali. W całym kraju. Nieoficjalnie było jasne, że w ten sposób walczą o wyższe pensjeW bielskim garnizonie na zwolnieniu lekarskim jest teraz 1/3 mundurowych. Takich, liczbowych danych nie mamy z powiatu oświęcimskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że komenda policji w Oświęcimiu ma problemy kadrowe. W mieście huczy od wieści o tym, że na interwencje muszą jeździć naczelnicy i kierownicy wydziałów. Rzeczniczka komendy Małgorzata Jurecka jednak uspokaja: „ciągłość służby policjantów na terenie powiatu oświęcimskiego jest zachowana, interwencje obsługiwane, a mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo z powodu zwiększonej liczby policjantów na zwolnieniach lekarskich”.

Funkcjonują też wszystkie komisariaty podległe komendzie w Oświęcimiu, choć w zmniejszonym składzie.Jak sytuacja wygląda w komisarciacie w Kętach? Mieszkańcy nie mają powodów do niepokoju – zapewnia gospodarz miasta Krzysztof Klęczar. Posłuchaj

Komisariaty policji w Chełmku i Zatorze, które nie posiadają całodobowej służby dyżurnej, do tej pory były czynne do godziny 16.00, natomiast w godzinach popołudniowych policjanci pełnili służbę w terenie. Jak zapewnia Małgorzata Jurecka, w taki sposób komisariaty funkcjonują również i dziś.

Dodajmy, że w całym województwie małopolskim jest na zwolnieniach lekarskich ponad 20 procent funkcjonariuszy.

 AKTUALIZACJA  09.11

Protest policjantów zakończono. Tak ogłoszono po negocjacjach związkowców z szefem MSWiA. Zbliżają się obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Do wyjścia na ulicę 11 listopada przygotowują się nie tylko rodziny z dziećmi. Z wpisów w interencie jasno wynika, że swoją obecność będą starały się mocno zaznaczyć także ugrupowania ekstremistyczne. Policjantom obiecano więc podwyżki. Na razie jednak, spora część funkcjonariuszy przebywa na L4  i na narodowe święto do służby nie wróci.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: