Policja rusza na stoki, także antyterroryściMagda FritzMagda Fritz

Policja rusza na stoki, także antyterroryści

Narciarskie patrole na trasach pojawią się w sobotę, wraz z początkiem ferii w kilku województwach.Policjanci wyruszają na beskidzkie stoki. W ośrodkach będą codziennie przez 6 tygodni, czyli tak długo jak w sumie potrwa zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży w kraju.

W patrolach na nartach pracować będzie 60 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, oddziału prewencji w Katowicach oraz pododdziału antyterrorystycznego. Mundurowi nie pierwszą zimę będą współpracować m.in. z ratownikami GOPR. Mówi Tomasz Jano, zastępca naczelnika beskidzkiej grupy GOPR. Posłuchajcie. 

Widać to w policyjnych statystykach. Od czasu pojawienia się patroli na nartach jest o wiele mniej kradzieży sprzętu narciarskiego oraz włamań do samochodów, z których znikały narty i deski.

Patrole narciarskie policji dbają o bezpieczeństwo nie tylko na stoku, ale także na terenach przyległych. Do akcji wkraczają również, gdy łamane są zasady obowiązujące w ośrodkach, m.in. jeśli narciarze czy snowboardziści jeżdżą po wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: