Pojawił się kolejny głos(y) i apel o upamiętnienie Marii Koterbskiej
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Pojawił się kolejny głos(y) i apel o upamiętnienie Marii Koterbskiej

Najstarszy i najmłodszy wiekiem bielscy radni apelują o to, by nazwać imieniem śp. Marii Koterbskiej rondo u zbiegu ul. Sempołowskiej/PCK.Wiceprzewodniczący rady, a także były prezydent miasta - Jacek Krywult wraz z radnym Rafałem Ryplewiczem przesłali do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego interpelację ws. upamiętnienia wybitnej artystki. Rajcy apelują, by rondo u zbiegu ulic Sempołowskiej i PCK nazwać imieniem Marii Koterbskiej. 

Jako radni reprezentujący dwa różne pokolenia chcielibyśmy w symboliczny sposób wspólnie zaapelować do Pana Prezydenta o godne upamiętnienie zmarłej. Proponujemy nazwanie jej imieniem ronda przy ul. Stefanii Sempołowskiej/PCK, znajdującego się przy ulicy w domu, w którym całe życie mieszkała. Dodatkowo wnioskujemy o wyasygnowanie w tegorocznym budżecie miasta środków na konkursowe opracowanie projektu zagospodarowania terenu ronda, nawiązującego do twórczości i osiągnięć Pani Marii Koterbskiej - czytamy w interpelacji. 

- Interpelacja została złożona wczoraj i pan prezydent ma 14 dni na pisemne odniesienie się do naszej propozycji. Przypuszczamy, że to będzie prawdopodobnie pozytywna odpowiedź i wówczas będzie można rozpocząć całą procedurę, zmierzającą do nazwania ronda imieniem Marii Koterbskiej - objaśniał nam radny R. Ryplewicz. Posłuchaj.

To kolejny apel o upamiętnienie śp. Marii Koterbskiej właśnie w taki sposób. W ubiegłym tygodniu ta sama inicjatywa podnoszona była przez mieszkańców i słuchaczy naszej stacji. 

W trakcie uroczystości pogrzebowych prezydent Jarosław Klimaszewski zadeklarował, że miasto upamiętni znaną bielszczankę.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: