Podwyżek jednak nie będzieIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Podwyżek jednak nie będzie

Miała być podwyżka, ale z pomysłu nowa władza w powiecie wycofała się. Po ostatnich wyborach w starostwie w Oświęcimiu rządy od PiS-u przejęła Koalicja Obywatelska wraz z dwoma ugrupowaniami samorządowymi.Jedną z pierwszych decyzji jakie nowa większość rządząca zamierzała podjąć, było podwyższenie diet radnych. Gotowy projekt odpowiedniej uchwały był już gotowy i opublikowany na stronie internetowej samorządu. Z pomysłu jednak się wycofano. Dlaczego? Nie powstały jeszcze kluby w radzie powiatu, nie było komisji, ten projekt nie był z radnymi przedyskutowany - wyjaśnia starosta Marcin Niedziela. Dodaje jednak, że od lat diety oświęcimskich radnych są na tym samym poziomie... Posłuchaj

Kiedyś dieta radnego była na poziomie średniej krajowej. Teraz jest to połowa tej średniej – dodaje starosta. Tego rodzaju argumenty nie okazały się jednak na tyle mocne, by zmienić obecny stan rzeczy. Zarząd projekt uchwały wycofał. Zapewne obawiając się politycznej burzy.

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości miał już przygotowane oświadczenie, w którym wnosił o odstąpienie od procedowania uchwały. „Brak jest uzasadnienia dla podwyżki diet”- mówił szef klubu PiS Jarosław Jurzak. "To oświadczenie bezprzedmiotowe" - mógł ocenić przewodniczący rady powiatu oświęcimskiego Kazimierz Homa.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: