Pobili i zabrali kluczyki
Fot. KPP Oświęcim
Beata SteklaBeata Stekla

Pobili i zabrali kluczyki

Pobili go, a potem zabrali mu kluczyki i odjechali jego samochodem.Dyżurny komisariatu w Brzeszczach został powiadomiony o pobiciu w niedzielę. Ofiarą był 55-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w Brzeszczach. Pokrzywdzony przebywał w nim u swojej znajomej, u której gościli również dwaj mieszkańcy Brzeszcz (42 i 49 lat). W trakcie spotkania doszło do kłótni, podczas której mężczyźni pobili 55-latka i odebrali mu kluczyki.

Jeszcze tego samego wieczoru policjanci wypatrzyli "pożyczonego" nissana. Za kierownicą siedział wspomniany 42-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany i trafił do aresztu. 49-latek wpadł dzień później.

Obaj usłyszeli zarzut rozboju. Młodszemu zarzucono jeszcze, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu kierowania pojazdami. Obaj trafili do aresztu na 3 miesiące. 

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, za złamanie zakazu kierowania - do 5 lat, za jazdę na podwójnym gazie - do 2 lat.

 Zobacz inne wiadomości tego autora: