Płonął dom. Jedna osoba ewakuowana AKTUALIZACJAIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Płonął dom. Jedna osoba ewakuowana AKTUALIZACJA

3-kondygnacyjny budynek palił się w Czechowicach-Dziedzicach. Jedna osoba została ewakuowana.Ewakuowanemu z płonącego budynku mężczyźnie udzielono pomocy w karetce pogotowia. Jak dowiedzieliśmy się, mężczyzna ten nie zgodził się na przewiezienie do szpitala.

W akcji gaśniczej uczestniczy 8 zastępów straży pożarnej. To strażacy państwowej straży pożarnej z Bielska-Białej oraz ochotnicy z Czechowic. Strażacy walczą z ogniem już przeszło godzinę (od godz. 17.32).

Płonący przy ulicy MIchałowicza, na osiedlu Północ, budynek to pustostan.


AKTUALIZACJA 5.11

W niedzielę po godzinie siedemnastej, osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar pustostanu w Czechowicach-Dziedzicach - informuje dzisiaj Państwowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, na balkonie, na pierwszym piętrze znajdował się mężczyzna, który miał odciętą drogę ewakuacji. Płomienie wydobywały się otworem okiennym i rozprzestrzeniały się na dach. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do ewakuacji mężczyzny. Za pomocą drabiny przystawnej sprowadzono go na ziemię i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. 59-latek po przebadaniu, odmówił przewiezienia do szpitala.

Następnie strażacy zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych, poprowadzili linię gaśniczą po drabinie i zaczęli gasić pożar. Do wnętrza budynku wprowadzono kolejnych ratowników, którzy przeszukiwali pomieszczenia. Nikogo w nich jednak nie znaleziono.

Po ugaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe. Usunięto nadpalone elementy połaci dachu o powierzchni około 20 mkw. Z pomieszczenia objętego pożarem wyrzucono i przelano spalone elementy wyposażenia. Do budynku nie były doprowadzone żadne media.

Spaleniu uległo wyposażenie pokoju: meble, ubrania oraz łóżko. Przyczynę pożaru ustala policja. Strażacy swoją akcję zakończyli po godz. 20. Zobacz inne wiadomości tego autora: