PILNE. Mundial w Bielsku-Białej i Tychach!Magda FritzMagda Fritz

PILNE. Mundial w Bielsku-Białej i Tychach!

W tych 2 miastach będziemy na żywo oglądali rywalizację podczas mundialu U 20 w 2019 r.Mecze mundialu na stadionie miejskim w Bielsku-Białej. To już pewna wiadomość.

Stolica Podbeskidzia i Tychy znalazły się wśród 6 miast-gospodarzy Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20, które odbędą się w Polsce w przyszłym roku. Ogłosili to na bielskim stadionie przedstawiciele FIFA, Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

"Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia. Stadiony wymagają niewielkich inwestycji dostosowujących je do wymogów zawodów, ale już mogę potwierdzić że oba miasta: Bielsko-Białej i Tychy będą gospodarzami turnieju w maju przyszłego roku"- mówi Jaime Yarza, dyrektor turnieju ze strony FIFA. Posłuchajcie. 

Ile będzie kosztowała bielską gminę współorganizacja mundialu? „Nie płacimy za bycie gospodarzem turnieju. Nasz wkład, to koszt dostosowań stadionu do wymagać FIFA. Trudno powiedzieć, jaka to będzie kwota”- mówi Waldemar Jędrusiński, wiceprezydent Bielska-Białej. Posłuchajcie. 

Nie wiadomo jeszcze, które zespoły będą walczyły w Bielsku-Białej. Trwają eliminacje do mundialu. Wiemy, że z Europy oprócz gospodarzy zawodów- Polaków zakwalifikowały się: Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia. Znamy jeszcze uczestników z Oceanii- są to Nowa Zelandia i Tahiti. W sumie będą to 24 zespoły. Kto zagra w którym mieście, zdecyduje o tym losowanie zaplanowane na luty przyszłego roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: