Piłkarz zaatakowany przez kibica
pixabay na licencji CC0
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Piłkarz zaatakowany przez kibica

Fatalne zakończenie meczu, w którym KS Bestwinka zmierzył się z KS Piast Bieruń Nowy (byli gospodarzami spotkania).W `92 minucie meczu zawodnik z KS Bestwinka otrzymał czerwoną kartkę. Szymon Tomala schodząc z boiska do szatni został zaatakowany przez kibica miejscowej drużyny (mimo tego, że spotkanie odbywało się bez udziału publiczności). W mediach społecznościowych pojawił się opis mówiący o tym, że Tomala został "znokautowany". Napastnik po ataku uciekł. Sędzia przerwał spotkanie. Wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Piłkarz - z podejrzeniem złamania kości jarzmowej oraz wstrząśnienia mózgu - został przewieziony do szpitala.

Choć na murawie padł remis 1-1 to co wydarzyło się tuż za linią boiska, nie może przejść bez echa, a co za tym idzie bez walkowera i surowych kar dla gospodarzy - komentuje w mediach społecznościowych Klub Sportowy Bestwinka. 
 
Klub Sportowy PIAST powołał cztery osoby porządkowe, które dbały o bezpieczeństwo zawodników oraz o to, aby spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Osoby te podjęły pracę w formie wolontariatu [...]. Nie spodziewali się tak agresywnego zachowania ze strony zawodnika KS Bestwinki oraz tego, że konflikt eskaluje do takich rozmiarów - to z kolei komentarz drużyny gospodarzy. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: