Piękny zakątek
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Piękny zakątek

Ogród sensoryczny powstał w Rudołtowicach, przy tak zwanym zameczku.W tym miejscu ma swoją siedzibę ośrodek, w którym prowadzona jest całodobowa opieka nad dziećmi z głębokimi upośledzeniami. Większość z nich porusza się na wózkach inwalidzkich. Ogród powstał, by miały kontakt z naturą, przyrodą.

- Polega to na stymulacji zmysłów: wzroku, słuchu, smaku. Mamy zakątek traw, posadzonych dużo różnych ziół i kwiatów. Mamy też drzewa, krzaczki owocowe. Dzieci mogą podjechać na wózku i same bądź też z naszą pomocą zerwać owoce - opowiada zastępca dyrektora Centrum Edukacyjno- Leczniczo- Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Aleksandra Pustelnik. Posłuchaj

Ostatnio wychowankowie placówki w Rudołtoiwcach samodzielnie przesadzali truskawki do doniczek, podlewali, obserwowali jak zmieniają kolory. A na końcu je degustowali!

Aleksandra Pustelnik podkreśla, że przebywać w ogrodzie sensorycznym mogą nie tylko niepełnosprawne dzieci, ale również mieszkańcy Rudołtowic. Brama do zameczku jest dla gości otwarta!

Warto z tego zaproszenia skorzystać zwłaszcza w sobotę 7 sierpnia. Wtedy na terenie parku przy zameczku w Rudołtowicach odbędzie się piknik rodzinny. Dla wszystkich: małych mieszkańców ośrodka, tych którzy tylko przyjeżdżają tam na rehabilitację i dzieci zamieszkałych w bliższym lub dalszym sąsiedztwie. 

Oprócz występów artystycznych będą: dmuchańce, trampoliny, poczęstunek, pokazy dogoterapii, mobilne miasteczko ruchu drogowego, pokazy policji i straży pożarnej
- Proszę ze sobą zabrać kocyk, hulajnogi i rowerki i wspólnie z nami spędzić ten czas - zachęcają pracownice Centrum Edukacyjno- Leczniczo- Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: