Piękny pałac wystawiony na sprzedażAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Piękny pałac wystawiony na sprzedaż

Pałac Kotulińskich został wystawiony na sprzedaż. Wkrótce odbędzie się aukcja nieruchomości oraz tego, co znajduje się we wnętrzach czechowickiego zabytku.Wybudowany w latach 30. XVIII wieku zachwycający obiekt ma wyjątkowego pecha. W latach 90. kupiła go od gminy prywatna firma, która przez kłopoty finansowe doprowadziła go do ruiny. Niszczał także piękny park z wiekowymi lipami. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic rozpoczęli kampanię ratowania pałacu i tak znalazł się nowy właściciel, który go odrestaurował. We wnętrzach stworzył elegancki, czterogwiazdkowy hotel.

Niestety zabytek najwyraźniej nie ma szczęścia. Teraz obiekt znów został wystawiony na sprzedaż przez syndyka masy upadłości spółki Polpast. Licytacja odbędzie się 18 kwietnia w budynku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, a cena wywoławcza to ponad pięć milionów złotych.

Na nieruchomość o łącznej powierzchni prawie 1,5 ha składają się m.in. pałac, budynek oficyny mieszkalnej z łącznikiem, budynek oficyny gospodarczej, budynek starej kręgielni, oświetlenie. Na sprzedaż wystawione zostało także wyposażenie hotelu.

Fot.: www.palackotulinskich.pl
Zobacz inne wiadomości tego autora: