Pensjonat powstanie na przełęczy?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Pensjonat powstanie na przełęczy?

Czy to samowola budowlana? Na Przełęczy Kubalonka trwają przygotowania do większej inwestycji. Jakiej? Tego nie wie nawet burmistrz Wisły.Jak mówi Tomasz Bujok na Kubalonce, na gruncie prywatnym, ale w terenie leśnym doszło do wycinki i nawieziona została ziemia. Wygląda to na przygotowania do dużej inwestycji, na miejscu jest sprzęt budowlany. Burmistrz jest prowadzonymi pracami zaskoczony. Posłuchaj

- Mam nadzieję, że to nie są sprawdzone informacje, ale podobno właściciel gruntu chce tam wybudować pensjonat - mówi Tomasz Bujok, który nie ukrywa, że jest taką perspektywą przerażony. Liczy, że zainterweniuje, między innymi, nadzór budowlany czy wydział architektury cieszyńskiego starostwa i nie dopuszczą do tego rodzaju inwestycji.
Tymczasem do  wydziału architektury projekt budowlany nie wpłynął, urzędnicy o pracach oficjalnie nie wiedzą. Wraz z nadleśniczym Wisły byli na Kubalonce i stwierdzili "przemieszczanie mas ziemi".
To jednak w świetle prawa nie jest budową, a dopiero jej rozpoczęcie uzasadniałoby pojawienie się na miejscu inspektora budowlanego - zaznacza starosta. Posłuchaj

Na razie nie mamy podstawy, by interweniować – dodaje Mieczysław Szczurek. Podkreśla jednocześnie, że o pracach na Kubalonce powiadomiona została policja oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: