Park jak nowy. Projekt kolejnego do poprawki!
Magda FritzMagda Fritz

Park jak nowy. Projekt kolejnego do poprawki!

W ramach dużego projektu unijnego w mieście zmienią się aż 4 parki.Nowy plac zabaw dla dzieci, miejsce do gry w boule i hotel... dla owadów- to nowości które pojawiły się w parku przy ul. Zdrojowej w Bielsku-Białej. To pierwsze z kilku zielonych miejsc, które zmieni się w ramach projektu realizowanego dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Mieszkańcom w zrewitalizowanym parku najbardziej w oczy rzucają się… kosze na śmieci, które znajdują się prawie przy każdej ławce. Być może dlatego, że odnowiony teren ma zaledwie 40 arów. Jedno jest pewne- śmieci nie powinny walać się tam po ziemi.

W ramach programu "Aktywne przestrzenie- rewitalizacja terenów miejskich w Bielsku-Białej" nowe oblicze zyskają jeszcze 3 miejsca. Jak mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta projekt dotyczący parku Włókniarzy jest jeszcze konsultowany, w związku z uwagami mieszkańców dotyczącymi wycinki drzew. Posłuchajcie. 

Jak mówi prezydent Klimaszewski w parku Włókniarzy konsultowana jest liczba drzew, która według projektu ma zostać wycięta. Czwartym parkiem który zostanie zmodernizowany jest ten za ratuszem.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: