Paczki dla osób, które przez Covid-19 straciły pracę
fot. PCK
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Paczki dla osób, które przez Covid-19 straciły pracę

Paczki żywnościowe i chemię gospodarczą mogą odebrać osoby bezrobotne, które przez pandemię koronawirusa straciły pracę.Wystarczy zgłosić się do jednego z oddziałów Polskiego Czerwonego Krzyża, chodzi o placówki w Bielsku-Białej, Żywcu i Cieszynie. Jak mówił nam dyrektor PCK, Marek Mielnik, taka paczka trafić może do osób, które straciły źródło zarobku po 15 marca.Posłuchaj.

Do wydania czeka 230 paczek, w środku świeże produkty spożywcze (ich wartość wynosi 100 złotych). Do tego prywatna firma ubezpieczeniowa zafundowała artykuły chemii gospodarczej takie jak np. płyn do mycia, czy żel pod prysznic.

PCK przy realizacji tego przedsięwzięcia współpracuje z urzędami pracy i ośrodkami pomocy społecznej, ale dodatkowo bezpośrednio apeluje do osób bezrobotnych, by zgłaszały się po taką paczkę.

Są wydawane w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej (ul. Sobieskiego 6; tel. 693 162 555), Żywcu (ul. Dworcowa 15; tel. 516 214 305), Cieszynie (ul. Rynek 6; tel. 603 393 232). Każdy kto zgłosi się po paczkę musi przedstawić dokument potwierdzający status bezrobotnego lub informację o zawieszeniu lub zamknięciu działalności gospodarczej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: