Otworzą galerię na bulwarach!
Magda FritzMagda Fritz

Otworzą galerię na bulwarach!

W Bielsku-Białej uhonorują beskidzkich olimpijczyków. Do świętowania zapraszają bielszczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.Główne obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i 40 lat działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej odbędą się w najbliższą sobotę.

W samo południe na bulwarach w Stracone zostanie otwarta galeria beskidzkich olimpijczyków. Na przygotowanym skwerze będzie można poczytać o sportowcach oraz ich osiągnięciach na igrzyskach olimpijskich. "Mamy kim się chwalić. Dotychczas doczekaliśmy się 134 olimpijczyków z terenu Beskidów"- mówi Tadeusz Pilarz, prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej. Posłuchajcie. 

Wśród szóstki najlepszych bielskich zawodników jest pięściarz Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio z 1964 r. Nasz gość wspomina finałową walkę na tym turnieju, którą wygrał walcząc ze złamanym kciukiem. O kontuzji, której doznał już w pierwszej rundzie nie chciał powiedzieć trenerowi Feliksowi Stammowi, bo nie chciał poddać walki. "Bolało strasznie, ale zacisnąłem zęby"- mówi nasz gość. Posłuchajcie. 

Beskidzkich olimpijczyków w Straconce spotkacie w sobotę o godz. 12:00, potem o 14:00 odbędzie się gala w hali przy ul. Widok. Tam też będzie okazja do zdjęć z olimpijczykami. Zaproszeni są olimpijczycy, ich rodziny oraz każdy kto interesuje się sportem. "Będzie tradycyjny ceremoniał olimpijski oraz występy estradowe"- zaprasza Pilarz. 

22 września, w dniu 80 urodzin Mariana Kasprzyka o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w jego intencji w kościele św. Małgorzaty w Kamienicy. 

25 września w Buczkowicach w Szkole Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych zostanie oficjalnie otwarta nowa hala sportowa. Zostanie jej nadane imię Beskidzkich Olimpijczyków. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: