Oto najlepszy dzielnicowy
fot.: Starostwo Powiatowe w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Oto najlepszy dzielnicowy

Znamy najlepszego dzielnicowego w powiecie cieszyńskim! Nagrodę takiemu, wybitnemu funkcjonariuszowi przyznaje co roku – w drodze konkursu - starosta cieszyński.W tym roku najlepszym z najlepszych okazał się młodszy aspirant Piotr Dziedzic, dzielnicowy z Komisariatu Policji Ustroniu. 
 
Piotr Dziedzic w policji pracuje od blisko 12 lat. Od początku służby jest policjantem komisariatu w Ustroniu. Jak każdy policjant najpierw pełnił służbę w patrolu interwencyjnym. Od 2015 roku prowadził postępowania w sprawach o wykroczenia, a od 2017 roku jest dzielnicowym.
Jego rejon służbowy obejmuje sołectwa na terenie gminy Goleszów - Goleszów Dolny, Goleszów Górny, Goleszów Równię oraz Cisownicę.

W pokonanym polu pozostawił dzielnicowych reprezentujących pozostałe jednostki powiatu cieszyńskiego.
Nagrodę z rąk starosty powiatu cieszyńskiego Piotr Dziedzic odebrał w trakcie sesji rady powiatu.

A o tym, jak działa najlepszy dzielnicowy powiatu cieszyńskiego dowiedzieliśmy się choćby wczoraj.
Jak informuje śląska policja, zaatakowana przez psy sarnia mama ratując się, zostawiła swoje maleństwo. Los sarenki nie był obojętny mieszkance Goleszowa, która zaopiekowała się zwierzęciem. Sarenka nie mogła wrócić sama do lasu, bo była za mała... Maleństwu pomógł więc dzielnicowy, który przewiózł ją do mikołowskiego pogotowia leśnego!


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: