Oto najlepsze szkoły w regionie!Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Oto najlepsze szkoły w regionie!

Znamy najlepsze szkoły w regionie. Magazyn Perspektywy opublikował najnowszy ranking.Pierwsze miejsce w województwie śląskim i trzynaste w kraju zajęło V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej w najnowszym rankingu magazynu Perspektywy 2019. Miesięcznik opublikował zestawienie najlepszych szkół średnich w Polsce. Z wysokim trzecim miejscem w województwie jest LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, na piątym bielskie III LO im. Stefana Żeromskiego, a na szóstym Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Jeśli chodzi o najlepsze technika w województwie śląskim – na 4 miejscu jest Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, co przełożyło się na wysokie dwudzieste trzecie miejsce w kraju. Na szóstej pozycji uplasowało się Technikum nr 4 w ZS Ekonomicznych w Bielsku-Białej. Jego dyrektorka Maria Marczyk nie kryje dumy. Posłuchajcie!

Na siódmym miejscu w województwie jest Technikum w ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle i oczko niżej Technikum - Szkoła Organizacji i Zarządzania z Cieszyna.

Szkoły chętnie się tym chwalą, zwłaszcza podczas rekrutacji, bo to ważny wskaźnik dla uczniów, którzy decydują, gdzie pójść dalej.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: