Ostrzeżenie przed weganizmem. Na stronie parafii
fot.: Fb Zywiec memes
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ostrzeżenie przed weganizmem. Na stronie parafii

„Na Zachodzie rozszerza się nowa lewicowa ideologia tzw. weganizm. Jeżeli nie zostaną powstrzymani sfanatyzowani wyznawcy weganizmu, to niedługo znajdziemy się w całkiem nowej rzeczywistości.” To cytat z artykułu jaki ukazał się w parafialnej gazetce.„Ideolodzy wegetarianizmu i weganizmu pracują nad zniesieniem granicy między człowiekiem i zwierzęciem. Uczłowieczają zwierzęta, a ludzi traktują gorzej niż zwierzęta” - ostrzega autorka kontrowersyjnego artykułu zamieszczonego w „Głosie Floriańskim”. To gazetka wydawana przez parafię św. Floriana w Żywcu Zabłociu. Tekst umieszczono również na stronie internetowej parafii. 
 
- Na Zachodzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem tzw. obrońców praw zwierząt. Radykalni weganie atakują sklepy z mięsem i rzeźnie. Rozlewają czerwoną ciecz i wykrzykują hasła w obronie zwierząt. Dochodzi do burd. Wegańscy terroryści twierdzą, że ich celem jest doprowadzenie do wymazania z powierzchni ziemi wszystkich „moralnie nieakceptowanych zawodów” - to kolejny fragment artykułu.
„Weganie w imię swoich utopijnych wizji wywracają ład w naturze” - konkluduje jego autorka. 
 
Tekst zatytułowany „Weganizm - nowa moda czy religia?” ze strony internetowej parafii został już usunięty, ale wzbudził ogromne emocje. W sieci pojawiły się komentarze oburzonych osób oraz memy.
 
Co o postawionych w artykule tezach myśli proboszcz parafii w Żywcu Zabłociu? Niestety, ksiądz prałat Stanisław Kozieł odmówił nam komentarza w tej sprawie. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: