Ostatnia prosta. Przyjechał Grzegorz Schetyna
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ostatnia prosta. Przyjechał Grzegorz Schetyna

To ostatnie godziny na prowadzenie kampanii wyborczej. Sztaby prześcigają się w organizowaniu konferencji, podsumowań i briefingów prasowych. Kandydatom listy Koalicji Obywatelskiej udało się ściągnąć do Bielska-Białej szefa Platformy Obywatelskiej.- Zawsze będziemy walczyć o podmiotowość. Zawsze będziemy pokazywać, że Polska jest krajem ludzi wolnych - mówił w stolicy Podbeskidzia Grzegorz Schetyna. Posłuchaj.

W wystąpieniu przewodniczącego Platformy było wiele odniesień do samorządu. Grzegorz Schetyna przypomniał, że był tutaj na finiszu kampanii samorządowej, gdy Koalicja Obywatelska okazywała wsparcie obecnemu prezydentowi miasta.

Jarosław Klimaszewski
dodał, że są to wybory do parlamentu, ale wyniki będą miały wpływ na samorząd.
- Zauważam pierwsze symptomy bardzo silnych działań centralizacyjnych. One - myślę - nie są dobre dla ani mieszkańców naszego miasta, ani żadnego miasta w Polsce. Dlatego tak bardzo na finiszu kampanii apelujemy, żeby udali się Państwo do urn w niedzielę i wybrali dobrze - mówił prezydent Bielska-Białej. Posłuchaj.

- Chciałabym zaapelować głównie do kobiet [...]. Zabierzcie swoich mężów, braci, sąsiadów i zachęćcie ich do głosowania. Jestem optymistką i wierzę, że Polacy dokonają dobrego wyboru [...]. Chcemy, żeby ludzie byli sobie nawzajem życzliwi i otwarci - przekonywała Mirosława Nykiel, lokomotywa listy KO. 

- My, Koalicja Obywatelska wiemy jak [...] zlikwidować smog, jak polepszyć edukację, w jaki sposób szybko i sprawnie budować drogi. 13 października [...] możemy oddać głos na ten dobry program, na zwycięstwo, polepszenie jakości życia obywateli naszego regionu - mówił Mirosław Suchoń 3. na liście KO. 

Plan minimum dla Koalicji Obywatelskiej w okręgu 27, to zdobycie czterech mandatów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: