Odwołana premiera. Znamy powód!Magda FritzMagda Fritz

Odwołana premiera. Znamy powód!

„To dla nas trudna i zaskakująca sytuacja. Sprawiliśmy zawód naszym widzom”- mówi Lucyna Kozień, dyrektor bielskiej „Banialuki”.Do nietypowej sytuacji doszło w teatrze lalek w miniony weekend. W ostatniej chwili odwołano niedzielną premierę spektaklu opartego na twórczości Juliana Tuwima. Nie podano powodu, w lakonicznym komunikacie na stronie internetowej przeproszono widzów i zaproszono na inne przedstawienie. Można też było otrzymać zwrot pieniędzy. 

Tymczasem do naszej redakcji docierały niepokojące informacje, jakoby gotowy spektakl pod tytułem „Tuwim i...” w ogóle miał się nie pojawić na scenie. Powodem miał być brak zgody spadkobierców na wykorzystanie tekstów poety. Zapytaliśmy o to Lucynę Kozień, dyrektora "Banialuki". Posłuchajcie. 

Rozmowy z Fundacją im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim trwały od rana w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że spektakl jednak pojawi się na scenie.

„Mam ustną zgodę, którą uznaję za obowiązującą, ale czekam jeszcze na pisemne potwierdzenie”- mówi Lucyna Kozień.

Sztuka ma być grana dla widza od lat 15. Premiera ma się odbyć w kolejną niedzielę- 23 września o 16:00. Co ze spektaklami rozpisanymi na ten tydzień? Informacja dla publiczności powinna pojawić się na stronie teatru. 

foto: Darek Dudziak

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: