Odeszła przedwcześnie
fot.: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Odeszła przedwcześnie

Smutne informacje dotarły do nas z trzech szkół w naszym regionie. Zmarły nauczycielki z Żywca, Bystrej i Oświęcimia.Nie żyje Maria Talik – nauczycielka historii, a w latach 1982-1990 zastępca dyrektora w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.
Jej pogrzeb odbędzie się 24 stycznia o godzinie 15.00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Żywcu.

Po ciężkiej chorobie zmarła Anna Maślanka, wieloletni nauczyciel, wychowawca w Szkole Podstawowej nr 2 w Bystrej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 22 stycznia o godzinie 14:00 w Łodygowicach w kościele p.w. św. Szymona i św. Judy Tadeusza. Jesteśmy pogrążeni w żałobie - podała szkoła z Bystrej (w gminie Wilkowice).
 
Odeszła również nauczycielka oświęcimskiego „Chemika”.
- Z niedowierzaniem i głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o przedwczesnej śmierci Marii Starzyńskiej, nauczycielki w  Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu – poinformowały władze powiatu oświęcimskiego.
 
O odejściu Marii Starzyńskiej powiadomiła także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie "Chemika".
"Jeszcze w piątek widzieliśmy Marysię w pracy, skupioną na sprawach dnia codziennego. I chyba nikt, kto usłyszy, że nie ma Jej już wśród nas, że nie zobaczy Jej na szkolnym korytarzu wśród uczniów, że nie obdarzy nas swoim łagodnym, delikatnym i spokojnym uśmiechem, nie może w to uwierzyć. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy. Była osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła. 
Marysiu, dziękujemy za Twoją obecność wśród nas, za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nam nie odmawiałaś pomocy, często sama ją inicjowałaś. Szanowałaś i ceniłaś innych. Angażowałaś się w problemy swoich wychowanków z matczyną troską, wspomagałaś rodziców, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Żyłaś skromnie, pięknie i w przyjaźni z innymi.
Śmierć przyszła niespodziewanie, niechciana, za wcześnie, przekreślając Twoje plany i marzenia. 
W ten styczniowy dzień żegnamy Cię Nasza Droga Koleżanko, Przyjaciółko, wspaniała Nauczycielko. Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze…"


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: