Nowy parking w centrum miasta. Póki co darmowy
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nowy parking w centrum miasta. Póki co darmowy

Prawie 140 dodatkowych miejsc postojowych w centrum Bielska-Białej.Oddano do użytku parking przy ulicy Ignacego Jana Paderewskiego. Do końca sierpnia będzie można z niego korzystać bezpłatnie, później opłata ma być dostosowana do rotacji pojazdów. Cennik zostanie ustalony po wakacjach.

- Potem wprowadzimy opłaty [...] żeby obsługiwać ruch cyrkulacyjny, a nie całodzienny. Czyli im ktoś dłużej stoi będzie drożej, a przy rotacji będzie taniej - objaśniał prezydent Jarosław Klimaszewski. Posłuchaj.

Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Wojciech Waluś, choć są tam zainstalowane kamery to jest to parking niestrzeżony. Posłuchaj.

- Duża przestrzeń i miejsce do parkowania. Jeszcze parę miesięcy temu były tutaj budynki. W pierwszej kolejności po opracowaniu projektu trzeba było wyburzyć te stare budynki, które do niczego się nie nadawały - opowiada dyrektor MZD. 

Prezydent zwrócił również uwagę na to, że nowy parking zabezpieczy przede wszystkim miejsca postojowe na czas rozbudowy sąsiedniego szpitala. 

Przygotowanie parkingu przy ul. Paderewskiego kosztowało prawie 3 mln złotych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: