Nowości w organizacjiJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nowości w organizacji

Nowy rok akademicki i nowe wyzwania przed studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja.Wzmocnienie działalności badawczej i podniesienie jakości kształcenia. To dwa filary, nad którymi pracować będzie kadra naukowa ATH. A jakie są nadzieje i plany studentów? Opowiadają: Kacper, Grzegorz i Justyna studiujący na Wydziale Inżynierii, Materiałów, Budownictwa i Środowiska. Posłuchaj.

- Podejmowane działania zmierzać powinny do budowania spójnej oferty i silnej pozycji całej uczelni - mówił prof. Jarosław Janicki, rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Uczelnia umożliwia kształcenie na 19 kierunkach i dwóch programach z pełnym językiem angielskim. Od tego roku działa szkoła doktorska, która na nowych zasadach reguluje pracę naukową doktorantów. Jeszcze w tym miesiącu powołane zostaną rady dyscyplin, które dbać będą o wysoką jakość badań naukowych.

Bielska uczelnia kontynuować będzie współpracę z samorządami, jednostkami edukacyjnymi i firmami z Podbeskidzia. 

- Jednym z głównych celów jest praca na rzecz podniesienia jakości i stworzenie warunków do rozwoju - dodał w przemówieniu inauguracyjnym rektor ATH.
 
W ostatnich dwóch latach Akademii udało się pozyskać aż 50 mln złotych. Trwa realizacja dwóch projektów z funduszy europejskich, których wartość sięga 19 mln. Nie można zapomnieć o budowie  hali. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: