Nowa miotła w ratuszu
fot.: Fb burmistrz Paweł Sztefek
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nowa miotła w ratuszu

Przychodzi nowa miotła, to czas na zmiany – mówi nowy burmistrz Ustronia. Paweł Sztefek pokonał w drugiej turze wyborczej rywalizacji Przemysława Korcza i tydzień temu wprowadził się do najważniejszego gabinetu ustrońskiego ratusza.Nowego szefa ustrońskiego samorządu zapytaliśmy o zmiany personalne jakie zachodzą, czy też są planowane w urzędzie miasta.
 
- Pierwsza zmiana już jest. Podziękowałem sekretarzowi miasta Ireneuszowi Stańkowi za pracę. Podziękowałem, bo muszę otaczać się na samym początku osobami bardzo zaufanymi (…) Pan Irek faktycznie był dobry urzędnikiem, 25 lat pracował, ale mówi się: jeśli przychodzi nowa miotła, to czas na zmiany – wyjaśnia jedną ze swoich pierwszych decyzji personalnych Paweł Sztefek. Posłuchaj
 
Ireneusz Staniek to niejedyny ze współpracowników poprzedniego burmistrza, który pożegnał się ze stanowiskiem. Wiceburmistrzem nie jest już Łukasz Sitek. Posłuchaj  A kto będzie zastępcą Pawła Sztefka? Decyzja jeszcze nie zapadła. 
 
Nowy burmistrz podkreśla, że zmiany jakie zachodzą w Urzędzie Miasta w Ustroniu mają charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: