Noc Muzeów. Już planujcie najbliższy weekend!Magda FritzMagda Fritz

Noc Muzeów. Już planujcie najbliższy weekend!

Zwiedzanie rozpoczyna się późnym wieczorem, często muzea otwierają niedostępne na co dzień miejsca. Przed nami Noc Muzeów.W Bielsku-Białej w sobotę od godz. 20:00 zapraszają na Zamek Sułkowskich. Muzeum Historyczne przygotowało się koncertowo.Posłuchajcie. 

Koncerty będą się odbywały w salonie muzycznym i atrium do godz. 23:00. Jak mówi Iwona Purzycka, dyrektor tej instytucji oprócz koncertów będzie można zwiedzać wystawy. Atrakcją, bez której bielszczanie nie wyobrażają sobie nocnego zwiedzania będzie konkurs, tym razem pod hasłem "Odkryj moc muzeów". 
Za wejście do Muzeum Historycznego na Zamek Sułkowskich zapłacicie symboliczne 2 zł. W Noc Muzeów tylko ten obiekt bielskiego muzeum będzie otwarty dla gości. 

Na gości wieczorową porą (od godz. 18:00 do 23:00) czekają w Galerii BWA. Bohaterami wydarzenia będzie artystyczna rodzina Rząsów i rzeźby w drewnie. Najważniejsze wydarzenia będą dziać się w scenerii dużej, obejmującej obie sale wystawowe, wystawy rzeźby w drewnie znakomitego zakopiańskiego rzeźbiarza, nieżyjącego już Antoniego Rząsy: m.in. oprowadzanie kuratorskie po wystawie, spotkanie poświęcone wielopokoleniowej rodzinie Rząsów. Rzeźby Bożego Drwala, jak też określano Antoniego Rząsę, będą także inspiracją w akcjach artystycznych dla dzieci czy dla amatorów selfie. W klubokawiarni Aquarium będzie można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Magdy Ciszewskiej-Rząsy, a także posłuchać młodego bielskiego jazzu. Wstęp jest bezpłatny. 

Wisła również zaprasza na zamek, czyli na zwiedzanie rezydencji prezydenckiej. Jak mówi Tadeusz Papierzyński, szef promocji w urzędzie miejskim zgłaszać można się jeszcze tylko dzisiaj. Wejście do rezydencji prezydenta Polski jest bezpłatne. Posłuchajcie. 

Wiślańskie Muzeum Beskidzkie zaprasza na Noc Muzeów w innym terminie- w najbliższą środę (22 maja).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: