Niebezpieczne skrzyżowanie. Dwie osoby rannePaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Niebezpieczne skrzyżowanie. Dwie osoby ranne

To niebezpieczne miejsce, owiane w Łodygowicach złą sławą.Dzisiaj ok. 17.00 doszło do groźnego wypadku w Łodygowicach. Dokładnie na ul. Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Kubinów. Jak poinformowali policjanci z żywieckiej komendy, w zdarzeniu brał udział kierowca osobowego forda oraz motocyklista i jego pasażer.
To niebezpieczne miejsce, owiane w Łodygowicach złą sławą. Rok temu doszło w tym miejscu do śmiertelnego wypadku, a co jakiś czas dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, kończących się w najlepszym wypadku stłuczką. Widoczność jest tutaj mocno ograniczona, dlatego wszyscy użytkownicy dróg powinni wyczulić w tym miejscu swoje zmysły, mówi Mirosława Piątek – oficer prasowy żywieckich policjantów.
Posłuchaj
Zarządca drogi, czyli Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu - ustami wicestarosty żywieckiego otwarcie przyznaje, że nie ma w tym miejscu racjonalnego pomysłu na poprawę stanu rzeczy. Rozsądnym pomysłem byłoby wykupienie i wyburzenie jednego z budynków jednak to na razie sfera planów. Po remoncie mostu graniczącego z ul. Piłsudskiego, gmina Łodygowice, po uzgodnieniach z zarządcą drogi i po przeprowadzonych wizjach terenowych, zamontowała w tym miejscu powiększone lustro drogowe. Jak się jednak okazuje, to chyba wciąż za mało.
Tydzień temu, kilkadziesiąt metrów dalej, również doszło na tej ulicy do zderzenia motocyklisty z osobówką.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: