Nie żyje Maria Koterbska
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie żyje Maria Koterbska

Nie żyje legenda polskiej estrady Maria Koterbska. To ogromna strata dla miłośników muzyki i polskiej piosenki oraz dla Bielska-Białej.„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej” - napisał w internecie prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. 
 
Legendarna piosenkarka 13 lipca ubiegłego roku świętowała swoje 96. urodziny. Jak co roku tego dnia odwiedziła Ją reprezentacja naszego radia, by złożyć życzenia. Pani Maria była wzruszona tym, że bielszczanie pamiętają o jej urodzinach i nie zapominają o jej piosenkach... Posłuchaj
 
A tych, które utkwiły w pamięci słuchaczy Radia Bielsko było bez liku. Niewątpliwie największym przebojem jest „Karuzela”, którą Maria Koterbska zaśpiewała z okazji rozpoczęcia działalności przez naszą stację. 
Inne Jej wielkie przeboje to: „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Augustowskie noce”, „Parasolki", „Brzydula i rudzielec” oraz wiele, wiele innych. Dorobek Marii Koterbskiej to ponad 1.500 utworów!
Teksty dla posenkarki pisali najwięksi m.in.: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. 
Artystka została odznaczona została Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
 
„W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił…
Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt” - tak żegna wielką damę polskiej piosenki prezydent Bielska-Białej.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: