Nie wszyscy wycinają drzewa...
Magda FritzMagda Fritz

Nie wszyscy wycinają drzewa...

W Bielsku-Białej liczą na to, że w ich ślady pójdą w całej Europie!

Zachęcają do tego, żeby sadzić Drzewa Zjednoczonej Europy. Pierwsze- głóg zasadzili sami w ogrodzie tuż przy swojej siedzibie. Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczęła nową międzynarodową akcję. POSŁUCHAJCIE. 

Jak mówi Wojciech Owczarz, do akcji zaproszeni są wszyscy, szczególnie podmioty, takie jak samorządy, czy szkoły które mają swoich partnerów w Europie. Skąd pomysł na takie działanie?

"Obecnie obserwujemy niepokojący nas trend, w którym podważana jest idea Zjednoczonej Europy. Przewiduje się nawet nieuchronny rozpad Wspólnoty, neguje się sens jest istnienia. Głos entuzjastów Zjednoczonej Europy jest słaby, albo nie ma go wcale"- mówią ekolodzy. I dodają, że gdyby nie Unia Europejska Polska byłaby daleko w tyle.

"Patrząc chociaż na działkę, którą się zajmujemy- ekologię, to Polska dzięki wejściu do UE zrobiła mnóstwo jeśli chodzi o wdrożenie różnych strategii i norm zakresie ochrony środowiska. To naprawdę jest gigantyczna praca i postęp. Znając polską mentalność, to nie wchodząc do Wspólnoty dojście do tego etapu zabrałoby nam z 50 lat. Nie można tego wszystkiego nie zauważać"- mówi Owczarz.

Portal, na którym będzie licznik posadzonych drzew zostanie uruchomiony w kwietniu.


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: