Nie wszędzie odbędą się wybory!Magda FritzMagda Fritz

Nie wszędzie odbędą się wybory!

Na jednym osiedlu w ogóle nie będą mieli swoich przedstawicieli w kadencji 2019-2024. W 8 dzielnicach głosowanie nie będzie potrzebne.Nie wszędzie odbędą się wybory do rad osiedli w Bielsku-Białej, zaplanowane na 16 czerwca. Już wiadomo, że przez najbliższe 5 lat swojej rady nie będzie miało os. Piastowskie. Nie ma tam chętnych do społecznego działania- nie zgłosił się żaden kandydat. To lepiej, niż ostatnio. W minionej kadencji swoich przedstawicieli nie miały 3 osiedla.  
 
Miejska Komisja Wyborcza ds. Wyborów do Rad Osiedli zweryfikowała zgłoszenia i podała do publicznej wiadomości listy kandydatów do poszczególnych rad osiedli. W Bielsku-Białej jest ich 30.

Co ciekawe, oprócz os. Piastowskiego w wyborach nie wezmą udziału mieszkańcy kolejnych 8 dzielnic. To dlatego, że zgłoszono tam tylko 15 kandydatów, a więc dokładnie tylu ile jest mandatów do rozdania. Taka sytuacja jest w Aleksandrowicach, Bielsku Południe, Leszczynach, Lipniku i Starym Bielsku oraz na osiedlach: Beskidzkim, Mieszka I i Złote Łany. Tam chętni na radnych już mogą być pewni miejsca w swojej radzie osiedla.

W pozostałych 21 dzielnicach wybory odbędą się tak jak zaplanowano, czyli 16 czerwca, a lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 8:00 do 20:00. Listy wszystkich kandydatów oraz adresy lokali wyborczych znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.


Zobacz inne wiadomości tego autora: