Nie pobiegną w upale
fot.: biegpszczynski.pl
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie pobiegną w upale

To będzie jubileuszowa edycja Biegu Pszczyńskiego. 15 sierpnia biegacze rywalizujący o Puchar Burmistrza spotkają się w Pszczynie już po raz 10.Tym razem jednak biegacze wystartują o innej porze niż zwykle. Startowaliśmy do tej pory o godz. 12.00, bieganiu zazwyczaj towarzyszyły intensywne upały, to był duży dyskomfort dla wielu osób – mówi Piotr Łapa z pszczyńskiego ratusza. Posłuchaj Dlatego godzinę startu zmieniono na 10.00.

Biegi odbędą się na dystansie na 10 km i 5 km. Do rywalizacji będą mogli przystąpić też najmłodsi. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii pszczyńskiego biegu wystartują zawodnicy nordic walking. Zapisy trwają.

Aby przygotować mieszkańców do startu w mieście organizowane są sportowe treningi pod okiem profesjonalnych trenerów.  I tutaj również zmiana. Dotychczas trenowano w parku w Pszczynie, w tym roku zdecydowano się szlifować formę na przebudowanym stadionie miejskiej. 
W ramach akcji „Pszczyna biega” treningi odbywają się w każdą sobotę od godz. 9.00 do 10.30 - informuje Piotr Łapa z pszczyńskiego ratusza. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: