Nastoletni oprawcy. Swojej ofierze kazali kopać grób
KMP w Bielsku-Białej
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nastoletni oprawcy. Swojej ofierze kazali kopać grób

Bulwersująca sprawa z pow. bielskiego. Zatrzymano nastolatków, którzy od kilku tygodni nękali i bili dwóch upośledzonych mężczyzn.Po zgłoszeniu jakie wpłynęło do komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach śledczy szybko ustalili, że nieletni dręczyciele znęcali się nad 18-latkiem i o 3 lata starszym mężczyzną. Bili ich i dochodziło do rozbojów. Łupem nastolatków padały kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych, zabrali także smartfona wartego kilkaset złotych i gry komputerowe. 
 
Doszło nawet do skandalicznej sytuacji. Oprawcy by wymusić na swojej ofierze posłuszeństwo, kazali 18-latkowi wykopać sobie grób. Jak relacjonuje policja, nie chodziło tylko o pieniądze, bo zdarzały się przypadki, że 21-latek i młodsza ofiara - byli atakowani i poniżani bez powodu. Oprawcy kazali im klękać, a później bili i kopali  po całym ciele oraz głowie. 
 
Sąd rodzinny na wniosek śledczych umieścił 13- i 15-latka w schronisku dla nieletnich. Tam będą oczekiwali na decyzję o swoim dalszym losie. Czyny, których się dopuścili, są zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. To oznacza, że nastoletni dręczyciele na wiele lat mogą trafić do poprawczaka.


Zobacz inne wiadomości tego autora: