Najlepsze prace do zobaczenia w zamku
fot.: materiały prasowe
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Najlepsze prace do zobaczenia w zamku

Od 1 marca w Zamku Cieszyn będzie można podziwiać najlepsze prace dyplomowe absolwentów uczelni projektowych z Polski Czech, Słowacji i Węgier. Prace, które zyskały uznanie międzynarodowego jury 22. edycji przeglądu Graduation Projects.Graduation Projects to przegląd, którego uczestnikami są dyplomanci kierunków projektowych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywatele tych państw studiujący poza krajami Grupy Wyszehradzkiej. Do przeglądu zgłaszane są zarówno prace licencjackie, jak i magisterskie, które oceniane są w dwóch kategoriach tj. 2D i 3D, a więc grafiki użytkowej oraz wzornictwa przemysłowego. 
 
W ramach 22. edycji przeglądu zgłoszone zostały w sumie 302 prace, z których jury wybrało 30 najlepszych. Wśród finalistów znalazło się osiemnastu absolwentów z Polski, ośmiu Węgrów, trzech Czechów oraz jeden Słowak. 
 
Wernisaż wystawy będzie okazją by spotkać wielu z nich, którzy chętnie opowiedzą więcej zarówno o swojej pracy, jak i procesu twórczego który towarzyszył jej powstawaniu - informuje Stefan Mańka z Graduation Projects.
W dniu wernisażu na stronie internetowej (www.graduationprojects.eu) oraz w mediach społecznościowych przeglądu pojawią się także filmy nagrane przez autorów zwycięskich prac dyplomowych. 
 
Finałowa wystawa organizowana jest przez Zamek Cieszyn, Województwo Śląskie oraz miasto Cieszyn. Będzie można ją podziwiać w Cieszynie do 28 kwietnia.
Partnerami przeglądu jest m.in. Hungarian Design Council, Slovak Design Center, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: