Najgorzej jest z drogami. Na jakie zmiany liczą bielszczanie?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Najgorzej jest z drogami. Na jakie zmiany liczą bielszczanie?

Bielszczanie są zadowoleni z warunków życia w stolicy Podbeskidzia. Tak odpowiedziało ponad 90% osób, które brały udział w badaniu prowadzonym przez Instytut Badań Samorządowych. Nie oznacza to, że mieszkańcom podoba się wszystko i nie mają żadnych uwag. Co ich zdaniem należałoby zmienić w mieście?Mieszkańcy najbardziej zadowoleni są z propozycji kulturalnych i terenów zielonych stolicy Podbeskidzia, najmniej - z infrastruktury drogowej. Prawie połowa wskazała, że potrzeba nowych miejsc parkingowych, później kolejno pojawiały się nowe ścieżki rowerowe i poprawa stanu dróg lokalnych. W zakresie usług komunalnych chcieliby częstszego odbierania śmieci i lepszego odśnieżania zimą. Bielszczanie uważają, że estetykę miasta poprawiłby remont elewacji kamienic w centrum oraz większa liczba koszy na śmieci. W obszarze ochrony środowiska 60% mieszkańców stwierdziło, że miasto powinno stawiać na walkę ze smogiem.

Badani chcieliby też, by potencjał Bielska-Białej został wykorzystany - uważają, że na jego atrakcyjność wpływa przede wszystkim położenie. 67% respondentów liczy więc na to, że rozwój miasta będzie ukierunkowany na turystykę. Ich zdaniem ofertę kulturalną mogłoby ubogacić wykorzystywanie stadionu miejskiego na wydarzenia estradowe.

Na pytania dotyczące stolicy Podbeskidzia telefonicznie odpowiadało 500 pełnoletnich osób z różnych grup wiekowych i o różnym wykształceniu.Zobacz inne wiadomości tego autora: