Nadchodzi koniec ery parkingowychMagda FritzMagda Fritz

Nadchodzi koniec ery parkingowych

Bielszczanie nie są przekonani do płatności za pomocą telefonu.W Bielsku-Białej od 1 września ze strefy płatnego parkowania znikną parkingowi, pojawią się parkomaty. 

Miejski Zarząd Dróg wyłonił wykonawcę tej usługi. W strefie pojawi się 55 nowych solarnych parkomatów, a firma która wygrała przetarg zapewni obsługę techniczno-serwisową przez 4 lata.

W mieście od jakiegoś czasu brakuje chętnych do pracy na parkingach. Stąd pomysł, aby ludzi zastąpić parkomatami. Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący rady miejskiej od początku był przeciwny zwolnieniu parkingowych i kupienia za kilka milionów złotych parkomatów. Dlaczego?Posłuchajcie. 

Jak mówi Szymon Oleksiuk z bielskiego MZD, w Bielsku-Białej od 3 lat można płacić za postój za pomocą mobilnych aplikacji. Jednak obecnie tylko 3 proc. wszystkich płatności jest realizowanych w ten sposób. "Jeśli dojdziemy do 10 proc., to będzie to naprawdę dużo"- mówi nasz rozmówca. Posłuchajcie. 

Miejski Zarząd Dróg zobowiązał się do promowania płatności elektronicznych za postój w strefie. Miasto zapłaci za parkomaty i ich obsługę ponad 3,2 mln zł. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: