Na otwarcie sezonu – Sound’n’Grace!Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Na otwarcie sezonu – Sound’n’Grace!

Otwarcie z wielką pompą. Przed nami cały weekend atrakcji.Już w ten weekend oficjalnie rozpocznie się Sezon Uzdrowiskowy w Ustroniu. Jak co roku imprezie towarzyszyć będą liczne koncerty. Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w ustrońskim magistracie podkreśla, że tyle gwiazd na scenie amfiteatru jeszcze nie było. Wystąpi m.in. Tercet Egzotyczny, Estrada Regionalna „Równica" czy orkiestra kameralna „Artis". W tym roku główna gwiazda obchodów, chór Sound’n’Grace, zaprezentuje się w piątek. Posłuchajcie!

Główne obchody zaplanowano na sobotę. Wtedy też odbędzie się barwny korowód, który tradycyjnie przejdzie z Zawodzia do centrum Ustronia. Zaprezentują się w nim sanatoria, szkoły czy atrakcje turystyczne miasta.

Widowiskowo zapowiada się także niedziela. Na płycie rynku odbędzie się wielkie gotowanie – to w ramach Festiwalu na styku kultur. Po jeden stronie będą ustrońscy kucharze, a po drugiej Węgrzy z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego. Każdy będzie mógł skosztować i porównać przygotowane przez nich dania. 

Fot.: Sound'n'Grace/ Facebook

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: