Muzeum czy uchwała? Rozstrzygnięcie lada moment
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Muzeum czy uchwała? Rozstrzygnięcie lada moment

Jak potoczą się dalsze losy Muzeum Kultury Wilamowskiej? Burmistrz Marian Trela jest zdania, że mimo wszystko placówka powstanie. Sprawa ma się rozstrzygnąć jeszcze w tym miesiącu.Gmina otrzymała 7,3 miliona złotych na budowę muzeum z Funduszy Norweskich. Nieco wcześniej radni przegłosowali uchwałę w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach. Spowodowało to wstrzymanie dofinansowania. Warunkiem jego przywrócenia jest wycofanie uchwały (TUTAJ)

Temat był burzliwie dyskutowany podczas sesji Rady Miejskiej w lutym. Do rozstrzygnięcia jednak nie doszło. Burmistrz poinformował jedynie, że radni wypracują stanowisko w tej kwestii na przełomie lutego i marca - i dopiero po tym czasie zostanie podjęta ostateczna decyzja (TUTAJ). 

Jak sytuacja wygląda obecnie? Mówi Marian Trela. Posłuchaj

Burmistrz jest zdania, że wszystko powinno rozstrzygnąć się w kwietniu. - Jest propozycja części radnych, aby uchwałę uchylić. Nie mogę jednak jednoznacznie powiedzieć czy tak się stanie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i na pewno podpiszemy umowę z Ministerstwem Kultury na realizację tej inwestycji - mówi. 

Gospodarz Wilamowic dodaje, że kiedy budowa już ruszy będzie zrealizowana w błyskawicznym tempie. Posłuchaj

Muzeum ma służyć podtrzymywaniu i promowaniu kultury i tradycji wilamowskiej. Posłuchaj


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: