Możemy czuć się bezpieczni?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Możemy czuć się bezpieczni?

Wysoki poziom wykrywalności przestępstw kryminalnych - na poziomie ponad 70%. Mniej wypadków drogowych, w tym mniej osób rannych i zabitych. Tak w dużym skrócie można podsumować ubiegły rok w bielskim garnizonie. Rezultaty mundurowi zaprezentowali podczas odprawy rocznej.Średnio 100 interwencji, 17 wykrytych przestępstw, 3 sprawców przyłapanych na gorącym uczynku i zatrzymanych, wyjazdy do 14 wypadków i 600 kierowców przebadanych alkomatem - tak wygląda dzień z życia Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Mundurowi podsumowali ubiegły rok pracy i mają powody do dumy, statystyki są lepsze niż w 2018, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców. Mogą to odczuć między innymi na drogach. Posłuchajcie!
 
Jak dodaje naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz, niestety przybywa nietrzeźwych kierowców, których zatrzymano ponad 750. Być może dzięki temu z ich winy nikt nie zginął na drodze. Wyższa jest też wykrywalność przestępstw. Posłuchajcie mł.insp. Grzegorza Jakubca, zastępcy komendanta w bielskiej komendzie. 

Odprawa była też okazją do podziękowań dla samorządowców i zaprzyjaźnionych służb, które wspierały pracę bielskiej jednostki.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: