Możecie zobaczyć najlepszych na świecie!Magda FritzMagda Fritz

Możecie zobaczyć najlepszych na świecie!

Ponad 1300 z 29 krajów z całego świata wystartuje w największym turnieju olimpijskiego karate WKF w Bielsku-Białej.Jak mówi Paweł Połtorzecki, prezes bielskiego klubu Atemi, frekwencja jest z roku na rok większa, dlatego turniej potrwa aż 3 dni. Posłuchajcie. 

Na zawodach sędziuje 80 sędziów, z tego połowa jest z zagranicy. Wydarzeniem wyjątkowym dla organizatorów oraz zawodników jest wizyta Antonio Espinosa, prezesa Światowej Federacji Karate (WKF). Bielski turniej to sprawdzian dla medalistów mistrzostw Europy i Świata przed letnią olimpiadą młodzieży w Buenos Aires w 2018 r. oraz olimpiadą w Tokio w 2020 r. Co ciekawe, Polish Open jest organizowany dzięki sztabowi wolontariuszy.

"Chciałbym podziękować szczególnie rodzicom naszych zawodników za wielkie zaangażowanie. Są na każde nasze wezwanie. Wczoraj mogliśmy rozkładać tatami w hali pod Dębowcem, skończyliśmy grubo po północy"- mówi nasz poranny gość. 

Polish Open w karate w hali przy ul. Karbowej startuje w piątek o godz. 15:00. Rywalizacja rozpocznie się w konkurencji kata (układy technik tzw. "walki z cieniem"). W sobotę od godz. 8:00 na tatami będziemy oglądać walki (kumite), a na koniec w niedzielę od godz. 9:00 rywalizować będą najmłodsi. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę o 16:00. WSTĘP JEST WOLNY. 

Całą rozmowę z naszym gościem znajdziecie w zakładce Audycje/ Gość Radia BIELSKO. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: