Monika Pyrek na alternatywnych zajęciach WF-u
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Monika Pyrek na alternatywnych zajęciach WF-u

600 uczniów z bielskich podstawówek weźmie udział w lekcji z Moniką Pyrek. Fundacja utytułowanej, polskiej lekkoatletki kończy w tym roku projekt związany z rozpowszechnianiem sportu. Bielsko-Biała i Wilkowice to dwa ostatnie przystanki na tej trasie.W hali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących jest ustawionych 10 stanowisk, na których można poćwiczyć, i które naszpikowane są elektroniką.

- W projekcie próbujemy pokazać dzieciakom, że to co ich teraz bardzo interesuje i ciekawi, wszystkie nowinki technologiczne, nie muszą powodować, że będą z nich korzystać tylko w pozycji siedzącej. Mogą dzięki nim połączyć aktywność i świetną rozrywkę. Powstało 10 stacji rożnych dyscyplin sportu, które są połączeniem aktywności, klasycznej formy ruchu, ale też dodany jest ten wabik w postaci technologii - opowiada Monika PyrekPosłuchaj

Lekkoatletka dodaje, że najważniejsze jest, by do sportu podejść jak do rozrywki. Nie chodzi o to, by każdy wyczynowo uprawiał sport, ale by robić to regularnie. Najlepiej, gdy dorośli będą swoim dzieciom pokazywać, że są aktywni.

Monika Pyrek wraz z Fundacją w tym roku spotkała się z 14 tys. uczniów z każdego województwa.

- Zdecydowanie inny WF - komentuje Katarzyna Dobija, nauczycielka w ZSSO, która "ściągnęła" Fundację i alternatywne zajęcia do Bielska-Białej. Posłuchaj.

Dziś i jutro lekcje odbywać się będą w stolicy Podbeskidzia. W piątek alternatywne zajęcia z wychowania fizycznego odbędą się w Wilkowicach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: