Mniejsze inwestycje, a potem likwidacja?Magda FritzMagda Fritz

Mniejsze inwestycje, a potem likwidacja?

Mniejsze inwestycje teraz, a w przyszłości zamknięcie elektrociepłowni- Jacek Uhryn, prezes Tauron Ciepło mówił o przyszłości czechowickiego zakładu na sesji rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.To c. d. dyskusji na temat ewentualnej zmiany źródła ciepła dla czechowiczan. Przypomnijmy, rada miejska podjęła uchwałę intencyjną w tej sprawie. Od 40 lat ciepło do domów w tej gminie dostarcza elektrociepłownia Bielsko-Północ. Władze samorządowe pokazują audyt, z którego wynika, że zmieniając źródło ciepła na RCEkoenergię ludzie będą płacić rachunki o 20 proc. niższe. 

Prezes Uhryn mówił, że nie można porównywać zakładu energetycznego z przedsiębiorstwem który działa w branży przemysłowej. „Tauron Ciepło, jako część dużej grupy energetycznej poradzi sobie. Pytanie, czy Czechowice-Dziedzice poradzą sobie bez nas"- mówił na sesji. Podkreślił, że ewentualna decyzja władz gminy przyniesie nieodwracalne skutki. Posłuchajcie. 

15 stycznia, to termin o którym mówił prezes spółki Tauron Ciepło na podpisanie umowy na dostawy długoterminowe ciepła z czechowicką gminą.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: