Mistrzowie kierownicy pokazali co potrafią!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Mistrzowie kierownicy pokazali co potrafią!

Tomasz Korzeń mistrzem kierownicy! Wygrał konkurs na najlepszego kierowcę MZK w Bielsku-Białej. Dziesiątka kierowców MZK zakwalifikowana do finału po teście teoretycznym, rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych na terenie zajezdni. A jakie zadania postawiono przed uczestnikami konkursu?
- W pierwszym etapie trzeba było wykonać 3 zadania: jazda w tunelu, parkowanie tyłem w garażu i na końcu tzw. kopertę. Później uczestnicy musieli wykonać slalom z piłką na talerzu, następnym zadaniem kierowców jest jazda dokładnie 25 km/h przy zasłoniętym liczniku - wyliczał kierownik działu eksploatacji MZK Jarosław Lubowiecki.Posłuchaj

Tomasz Korzeń wygrał zdecydowaną większość przygotowanych konkurencji, w tym jazdę z piłką umieszczoną na talerzu przymocowanym z przodu autobusu. Posłuchaj Doświadczony kierowca startował w konkursie po raz drugi, ale zwyciężył po raz pierwszy.

Dodajmy, że w elitarnej dziesiątce najlepszych kierowców znalazły się dwie panie: Katarzyna Urbaniec i Bożena Gębora. PosłuchajPodkreślały, że samo znalezienie się wśród 10 najlepszych w konkursie jest dla nich ogromnym wyróżnieniem. W MZK pracuje przecież 324 kierowców!Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: