Mistrzostwa świata U-20 ruszyły w Bielsku-Białej!
Magda FritzMagda Fritz

Mistrzostwa świata U-20 ruszyły w Bielsku-Białej!

Meczem grupy D między Ukrainą, a Stanami Zjednoczonymi rozpoczął się młodzieżowy mundial w stolicy Podbeskidzia.Mistrzostwa świata reprezentacji do lat 20 to dla wielu piłkarzy trampolina do wielkiej kariery. To na takich turniejach swoje kariery zaczynały takie gwiazdy, jak Luis Figo, Leo Messi, czy nie szukając tak daleko Grzegorz Krychowiak. 

Na stadionie miejskim przy ul. Żywieckiej zasiadło sporo kibiców ukraińskich, których bielscy organizatorzy zawodów zaprosili w ich ojczystym języku. To był dobry pomysł i choć trybuny w piątkowy wieczór nie zapełniły się do końca, to spotkanie oglądało się zdecydowanie lepiej przy żywym dopingu naszych wschodnich sąsiadów. W składach obu zespołów można było zobaczyć młode gwiazdy takich klubów, jak FC Barcelona (Konrad De La Fuente, USA), Ajax Amsterdam (Serginio Dest, USA), czy Bayern Monachium (Chris Richards, USA). 

W pierwszym meczu doszło do niespodzianki. Ukraina wygrała 2:1. 

W Bielsku-Białej zobaczymy w sumie 8 meczów, w tym 1/8 finału rozgrywek i ćwierćfinał. Bilety kupicie tylko przez internet, można je wydrukować potem przed meczem w punktach biletowych przy stadionie.

Przy organizacji mundialu pracuje mnóstwo wolontariuszy. To oni pomogą wam, jeśli na przykład nie będziecie mogli znaleźć swojego sektora. Karolina Jantczak po raz pierwszy spróbowała wolontariatu podczas meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie 10 lat temu. Potem były kolejne duże wydarzenia sportowe. Na bielskim stadionie jest jedną z bardziej doświadczonych wolontariuszek. Posłuchajcie. 

25.05- PORTUGALIA-KOREA 1:0
27.05- USA-NIGERIA godz. 20:30
28.05- PORTUGALIA-ARGENTYNA 0:2
30.05- NIGERIA- UKRAINA 1:1
31.05- RPA- PORTUGALIA godz. 20:30

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: