Mieszkańcy widzą plusy komunikacji gminnej
UM w Pszczynie/fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Mieszkańcy widzą plusy komunikacji gminnej

Mieszkańcy Pszczyny polubili komunikację publiczną. Przynajmniej tak wynika z danych, które podała gmina.Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba sprzedanych biletów. I tak w listopadzie - grudniu było to ponad 12 tys. sprzedanych biletów, a w styczniu już ponad 13 tys.

- Przepraszam państwa za wszystkie niedogodności, które się z tym wiązały przez ostatni czas, ponieważ myśmy modyfikowali nieco linie, szukając takiego rozwiązania, aby autobus podjeżdżał w te miejsca, gdzie zabierze jak najwięcej osób. To jest cały czas "żywy organizm", cały czas tutaj coś zmieniamy, dodajemy, modyfikujemy - opowiada burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Wspomniane liczby nie uwzględniają m.in. dzieci do 4. roku życia oraz seniorów zwolnionych z opłat za przejazdy. Ponad 200 mieszkańców korzysta z biletów miesięcznych.

Zmiany z początku lutego to przykładowo:

- wydłużenie linii miejskich F1 i F2 do nowego przystanku Jankowice Przyśnicza Patentus,
- linie F1, F2 oraz linia A przejeżdżają ul. Srebrną zamiast ul. Księżycową (na ul. Srebrnej zostały wykonane dwa nowe przystanki),
- na ul. Rudawki w Rudołtowicach został zlokalizowany nowy przystanek. Przystanek ten obsługiwany jest przez dwa kursy linii C.

Pszczyńską Komunikację Gminną wprowadzono we wrześniu 2018 roku.


Zobacz inne wiadomości tego autora: