Mieszkańcy łapią deszczówkę. Będzie kontynuacja popularnego programu
fot. pixabay na licencji CC0
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Mieszkańcy łapią deszczówkę. Będzie kontynuacja popularnego programu

Ten program cieszy się ogromną popularnością. Dyskusja o nim powraca za sprawą interpelacji radnego. Mowa o programie "Bielsko-Biała łapie deszcz", czyli dofinansowaniu do montażu zbiorników na deszczówkę.W tym roku samorząd przeznaczył na to zadanie 2 mln złotych, udało się wykorzystać niemal całość środków (blisko 1,9 mln zł). I jest doskonała dla mieszkańców informacja, w przyszłym roku program będzie kontynuowany.

- Nabór na kolejny rok rusza już za miesiąc, bo od 1 stycznia 2021 roku. Zachęcamy wszystkich tych mieszkańców, którym z różnych powodów nie udało się w tym roku zrealizować tych inwestycji, do składania wniosków - czekamy. Bardzo proszę, od stycznia można składać wnioski w naszym urzędzie miejskim - zachęca Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta, który podkreśla, że program ma wymiar ekologiczny i edukacyjny. Posłuchaj.

O popularności programu świadczą liczby. W szczytowym momencie dziennie do urzędu wpływało 150 wniosków. W sumie było ich ponad 2 100. Dofinansowanie do zbiornika naziemnego wynosiło do tysiąca złotych, w przypadku zbiornika podziemnego było to do 3 tys.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: