Miejskie porządki w prywatnych hulajnogach
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Miejskie porządki w prywatnych hulajnogach

W Żywcu pojawiły się hulajnogi elektryczne. Jak podkreśla burmistrz nie jest to inicjatywa miejska tylko prywatna - i wymaga doprecyzowania kilku kwestii.Doprecyzowanie ma odbyć się na linii miasto - operator tych pojazdów. Służyć temu będzie spotkanie zapowiadane przez burmistrza. Jego zdaniem uporządkowania wymaga kilka kwestii, w tym sprawa miejsc postojowych, ubezpieczenia czy też miejsc, w których można z hulajnóg korzystać.

Jak podkreśla Antoni Szlagor nie jest to łatwa sprawa, ale kiedy już zostanie załatwiona miasto będzie się starać, aby przedsięwzięcie się rozwijało. Posłuchaj

Póki co pamiętajcie, że dzieci do 10. roku życie mają zakaz poruszania się na hulajnogach elektrycznych, chyba, że jeżdżą w strefie zamieszkania i pod opieką dorosłego. Młody człowiek między 10 a 18 rokiem życia może jeździć, o ile ma kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 bądź T. Osoby pełnoletnie nie potrzebują do tego żadnych uprawnień.

Absolutnie nie wolno jeździć na hulajnodze elektrycznej pod wpływem alkoholu. Grozi za to słony mandat (2,5 tysiąca złotych). O tym wszystkim pisaliśmy TUTAJ.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: