Miał w domu narkotyki i broń
fot.: KPP Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Miał w domu narkotyki i broń

Miał w domu narkotyki, kradziony sprzęt oraz przedmioty przypominające broń. 44-latek z gminy Skoczów został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego komendy w Cieszynie.Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego, w związku z prowadzonym postępowaniami karnymi dotyczącymi kradzieży, zatrzymali w środę 44-letniego mieszkańca gminy Skoczów. Policjanci operacyjni ustalili, że w jego domu mogą znajdować się nie tylko kradzione przedmioty, ale również i narkotyki. 
 
Pomimo zainstalowania przez przestępcę wielu kamer, które strzegły wejścia do domu, policjanci weszli na teren posesji i zatrzymali mężczyznę. 
 
W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w jego domu znaczną ilość narkotyków. W piwnicy mężczyzna przechowywał blisko 35 gramów zabronionej substancji psychotropowej – klefedronu oraz ponad 20 gramów marihuany i kilkadziesiąt tabletek z nieznaną substancją, które przekazane zostały do analizy w laboratorium. 
 
Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli też przedmioty przypominające broń oraz inne rzeczy pochodzące z różnych kradzieży, takie jak skradziony kilka tygodni temu telefon komórkowy wart ponad 5000 złotych, sejf czy tablice rejestracyjne.
 
44-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione podczas przeszukania wszystkie nielegalnie posiadane przez niego przedmioty. 
 
Teraz sprawdzają, czy mężczyzna nie dopuścił się innych przestępstw, w tym czy nie udzielał środków odurzających innym osobom oraz w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionego telefonu. 
 
Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: